Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...

Spotkanie podróżnicze ,,Horyzonty” z Krzysztofem Wielickim (29.02.2024)

29.02.2024r w Osiedlowy Dom Kultury Zasole mieliśmy okazję do spotkania z człowiekiem wielkich gór, himalaistą -Krzysztofem Wielickim. Nasza wspaniała zgromadzona publiczność przywitała naszego gościa gorącymi, głośnymi brawami, słuchając

zza ciekawieniem jego opowieści pt. ” Mój wybór”.

Krzysztof Wielicki opowiadał o swoich wyprawach w góry wysokie, o Koronie Himalajów, o spędzonych tam 48 latach, ale także o ludziach, których spotkał, z którymi się wspinał. Bardzo ciekawie mówił o złotej dekadzie polskiego alpinizmu zbudowanej przez jego pokolenie. Po spotkaniu ale i przed były rozmowy, podpisywanie książek, podziękowania, wspólne zdjęcia!

Na spotkanie przybyli znajomi, zaprzyjaźnieni z himalaistą od lat oświęcimianie, którzy przywołali kilka ciekawych historii, najbardziej zabawna dotyczyła znalezionej na Evereście kartki z pewnym nr telefonu. Dla wielu z nas było to wyjątkowe spotkanie, które na pewno na długo zostanie w pamięci.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za świetną atmosferę! Dziękujemy także Panu Jankowi Noworycie za towarzyszenie nam i naszemu gościowi!

Krzysztof Wielicki – piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Autor trzech pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne i znakomitych przejść solowych. Pierwszy himalaista, który z bazy wszedł na szczyt ośmiotysięcznika w ciągu jednej doby. Laureat wielu nagród i prestiżowych wyróżnień za wybitne osiągnięcia dla polskiego i światowego alpinizmu- napisane w jego biografii: „Mój Wybór”.

„W górach musisz wykonać pewien wysiłek bez zapłaty. Jest to mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego. Do tego trzeba mieć wyobraźnię i filozofię życiową. Nie każdego na to stać, nie każdemu się chce. Bo w górach nie ma granic, tam się szuka wolności.” – Krzysztof Wielicki

Aktualności...

Zobacz wszystkie...

32-600 Oświęcim
ul. Obozowa 16
tel. (33) 841 11 95
odkzasole@odkzasole.pl
www.odkzasole.pl

Osiedlowy Dom Kultury Zasole czynny jest w godzinach od 9.00 do 19.00,
i dłużej podczas organizowanych wydarzeń.

Jak dojechać...