Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Albin Talik – Papierowe malarstwo

2 sierpnia @ 18:00 30 września @ 19:00

Od 2 sierpnia do końca września 2024 roku w Osiedlowym Domu Kultury Zasole prezentowana będzie wystawa malarstwa papierowego autorstwa Albina Talika pt. „Papierowe malarstwo”, w ramach projektu Prezentacje, cyklu Przestrzeń artystyczna. Wernisaż wystawy odbędzie się 2 sierpnia br. o godz. 18.00.

Miłośnicy sztuki unikatowej i kolorowej z pewnością nie mogą przegapić wystawy Albina Talika – krakowskiego artysty tworzącego niezwykłe kolaże z papieru i kleju na płótnie. Wystawa, zatytułowana „Albin Talik – papierowe malarstwo”, zachwyca paletą barw i skrupulatnie dopracowanymi detalami, przenosząc widza w surrealistyczny świat wyobraźni artysty.

Głównym motywem prac Talika są pejzaże Krakowa – ulice, budynki, znane zakątki miasta – uchwycone w kadrach pełnych detali i tętniących życiem.
Artysta buduje swoje dzieła z tysięcy drobnych kawałeczków papieru, nadając im trójwymiarowość i głębię. Jego prace to nie tylko wierne odwzorowanie rzeczywistości, ale również osobista interpretacja miasta, przepełniona emocjami i nostalgią.

Wystawa Albina Talika to nie tylko uczta dla oka, ale również zaproszenie do refleksji nad otaczającym nas światem. Artysta bawi się formą i kolorem, zmuszając nas do spojrzenia na znane miejsca z nowej perspektywy.

Na plakacie artysta Albin Talik ze swoimi pracami

Osiedlowy Dom Kultury Zasole - to My

Osiedlowy Dom Kultury Zasole to Oddział Oświęcimskiego Centrum Kultury. Swoją działalność regularną rozpoczął od lutego 2019 roku. Jako miejska instytucja kultury posiada szeroką propozycję społeczno-kulturalną, a także edukacyjną. Osiedlowy Dom Kultury Zasole z założenia ma być miejscem: Integracji, Inspiracji, Kreacji, Prezentacji, i Kontynuacji.

Program działania ma celu kształtowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej poprzez integrację społeczności wokół instytucji kultury-tworzenie kulturalnej platformy integracji międzypokoleniowej i społecznej oraz tworzenie warunków dla rozwoju postaw i kompetencji mieszkańców w zakresie kultury i sztuki, w tym m.in. edukacji kulturalnej i artystycznej.

Zapraszamy serdecznie !

32-600 Oświęcim
ul. Obozowa 16
tel. (33) 841 11 95
odkzasole@odkzasole.pl
www.odkzasole.pl

Osiedlowy Dom Kultury Zasole czynny jest w godzinach od 9.00 do 19.00,
i dłużej podczas organizowanych wydarzeń.

Jak dojechać...