Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Klub Historyczny ODK Zasole. Spotkanie z Adamem Leśniakiem  pt. „Ziemia oświęcimska na mapach z XVI i XVII wieku”

16 maja @ 17:30

16 maja 2024 roku o godz. 17.30 zapraszamy w ramach Klubu Historycznego ODK Zasole na spotkanie z Adamem Leśniakiem
pt. „Ziemia oświęcimska na mapach z XVI i XVII wieku”.

Zapraszamy na podróż po historii kartografii naszej małej ojczyzny. Porozmawiamy m.in.: o kolejnych wcieleniach mapy Stanisława Porębskiego i nie tylko…
Zaprezentujemy Państwu jak zmieniał się obraz ziemi oświęcimskiej na mapach Europy, Polski i regionu oraz kim byli ich twórcy i wydawcy.

O tym wszystkim opowie Adam Leśniak – pasjonat historii lokalnej i autor bloga historyczno-archiwalnego „Archiwum Adama Leśniaka”.

Osiedlowy Dom Kultury Zasole - to My

Osiedlowy Dom Kultury Zasole to Oddział Oświęcimskiego Centrum Kultury. Swoją działalność regularną rozpoczął od lutego 2019 roku. Jako miejska instytucja kultury posiada szeroką propozycję społeczno-kulturalną, a także edukacyjną. Osiedlowy Dom Kultury Zasole z założenia ma być miejscem: Integracji, Inspiracji, Kreacji, Prezentacji, i Kontynuacji.

Program działania ma celu kształtowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej poprzez integrację społeczności wokół instytucji kultury-tworzenie kulturalnej platformy integracji międzypokoleniowej i społecznej oraz tworzenie warunków dla rozwoju postaw i kompetencji mieszkańców w zakresie kultury i sztuki, w tym m.in. edukacji kulturalnej i artystycznej.

Zapraszamy serdecznie !

32-600 Oświęcim
ul. Obozowa 16
tel. (33) 841 11 95
odkzasole@odkzasole.pl
www.odkzasole.pl

Osiedlowy Dom Kultury Zasole czynny jest w godzinach od 9.00 do 19.00,
i dłużej podczas organizowanych wydarzeń.

Jak dojechać...