Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Marek Batorski  Jazz  Kwintet – koncert z cyklu Zasole Gra Jazz

13 lutego @ 18:00

13 lutego 2026 roku o godz.18.00 zapraszamy do Osiedlowego Domu Kultury Zasole w Oświęcimiu na wernisaż wystawy malarstwa Marka Batorskiego połączony z koncertem jazzowym Marek Batorski  Jazz  Kwintet, w ramach projektu Prezentacje z cyklu Małe formy muzyczne. Wstęp za zaproszeniami dostępnymi
w  recepcji ODK Zasole od 2 lutego 2026 roku/ ilość m-c ograniczona/ możliwość rezerwacji telefonicznej.

Marek Batorski  Jazz  Kwintet

Liderem  grupy jest saksofonista sopranowy i tenorowy –  Marek Batorski, unikalna postać należąca do dwóch światów; świata muzyki i świata malarstwa.  Marek Batorski realizuje się, bowiem nie tylko w jazzie, lecz również w malarstwie i grafice (doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych)

Pozostali muzycy to:

Ula Lazarwokalistka jazzowa

Uczennica Marka Bałaty, absolwentka Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej  w Krakowie

Występowała  na licznych  festiwalach  oraz  w klubach jazzowych 
w Polsce  i za granicą m.in. w Monachium,Norymberdze,w Pradze , Ołomuńcu, na Cyprze. Współpracowała z  Krakowską Orkiestrą Dętą „Solvay” Kraków pod batutą Ernesta Heksela ,orkiestrą  OBLIGATO-  pod batutą Jerzego Sobeńki  oraz  z  legendarnym zespołem Old Metropolitan Band. Ula   swobodnie porusza się w stylistyce main stream ,specjalizując  się w bossa novach,swingu  i urokliwych balladach jazzowych. Ma na swoim koncie 6 płyt, w tym jedną DVD.


Roman Bardun- fortepian
Pianista, jazzman, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, stypendysta programu Fulbrighta. Podczas koncertów generuje niezwykle subtelne dźwięki.

Dominik Wywrocki
kontrabas
To  muzyk  o ogromnym doświadczeniu, który współpracował z wieloma  wybitnymi  muzykami polskiej sceny jazzowej m.in. Januszem Muniakiem, Wojciechem Groborzem i Wiesławem Jamiołem.

Wiktor Kierzkowski-perkusja

Przygodę z instrumentem rozpoczął w zespole Akcis (m.in. Andrzej Cudzich). Następnie występował z blues-rockową grupą Krzak,. Występował  z Kwartetem Jana Kudyka i Wojciecha Groborza, z krakowskim Nonetem Swingowym Johhannband – łączącym jazz z tradycją klasycznej muzyki europejskiej, by następnie związać się z Old Metropolitan Band. Obecnie jest członkiem grupy Beale Street Band i Hi-Five.

Zespół występował na wielu festiwalach  m.in.

– Summer Jazz Festiwal
-Zaduszki Jazzowe  podczas Krakowskich Nocy Jazzowych
-Noc Jazzu   w” Pausa in Garden”
-Międzynarodowy   Festiwal Milesa Davisa w Kielcach
MEMORIAL TO MILES
-Międzynarodowy Festiwal „Salezjańskie Lato” w Przemyślu
-Festiwal Sztuki Art Fest 2020 Tarnów
-Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn
-Zaduszki Jazzowe Olkusz
-Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Radom 2024