Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Mój wybór” – Spotkanie podróżnicze z Krzysztofem Wielickim.

29 lutego @ 17:30

29 lutego 2024 roku o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie podróżnicze pt.
”Mój wybór” z legendą polskiego alpinizmu i himalaizmu- Krzysztofem Wielickim,
w ramach projektu Inspiracje, cyklu Horyzonty. Wstęp wolny.
Ze względu na ilość miejsc obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne od 1 lutego 2024 roku w recepcji ODK Zasole,

Na spotkaniu opowiem o moich wyprawach w góry wysokie, o Koronie Himalajów, o spędzonych tam 48 latach, ale także o ludziach,
których spotkałem, z którymi się wspinałem. Będę mówił o złotej dekadzie polskiego alpinizmu zbudowanej przez moje pokolenie.
Serdecznie zapraszam – Krzysztof Wielicki !

Krzysztof Wielicki – piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Autor trzech pierwszych wejść zimowych na szczyty ośmiotysięczne i znakomitych przejść solowych. Pierwszy himalaista,
który z bazy wszedł na szczyt ośmiotysięcznika w ciągu jednej doby. Laureat wielu nagród i prestiżowych wyróżnień za wybitne osiągnięcia dla polskiego i światowego alpinizmu- napisane w jego biografii: „Mój Wybór”.

Jak sam mówi:
„W górach musisz wykonać pewien wysiłek bez zapłaty. Jest to mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego. Do tego trzeba mieć wyobraźnię i filozofię życiową. Nie każdego na to stać, nie każdemu się chce.
Bo w górach nie ma granic, tam się szuka wolności.” – Krzysztof Wielicki

Na spotkaniu będzie możliwość nabycia książek i oczywiście autografu od Krzysztofa Wielickiego.
Serdecznie zapraszamy!

Osiedlowy Dom Kultury Zasole - to My

Osiedlowy Dom Kultury Zasole to Oddział Oświęcimskiego Centrum Kultury. Swoją działalność regularną rozpoczął od lutego 2019 roku. Jako miejska instytucja kultury posiada szeroką propozycję społeczno-kulturalną, a także edukacyjną. Osiedlowy Dom Kultury Zasole z założenia ma być miejscem: Integracji, Inspiracji, Kreacji, Prezentacji, i Kontynuacji.

Program działania ma celu kształtowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej poprzez integrację społeczności wokół instytucji kultury-tworzenie kulturalnej platformy integracji międzypokoleniowej i społecznej oraz tworzenie warunków dla rozwoju postaw i kompetencji mieszkańców w zakresie kultury i sztuki, w tym m.in. edukacji kulturalnej i artystycznej.

Zapraszamy serdecznie !

32-600 Oświęcim
ul. Obozowa 16
tel. (33) 841 11 95
odkzasole@odkzasole.pl
www.odkzasole.pl

Osiedlowy Dom Kultury Zasole czynny jest w godzinach od 9.00 do 19.00,
i dłużej podczas organizowanych wydarzeń.

Jak dojechać...