Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ROWEROWA AZJA. OD BAJKAŁU PO KIRGISTAN NA ROWERZE. Spotkanie podróżnicze Horyzonty z Wiolettą Maroszek

9 maja @ 17:30 19:30

9 maja 2024 roku o godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie podróżnicze pt. ”Rowerowa Azja. Od Bajkału po Kirgistan na rowerze” z Wiolettą Maroszek, w ramach projektu Inspiracje, cyklu Horyzonty. Wstęp wolny.

Dwa rowery, sakwy, w które zamykamy nasze życie, kilka wiz wbitych w paszport. Tyle wystarczyło, by ruszyć w szesnastomiesięczną podróż po Azji: od Bajkału po Kirgistan. Podróżowaliśmy z dala od turystycznych szlaków, blisko natury i codzienności. Przez stepy Mongolii, Państwo Środka, jesienny Daleki Wschód i barwną Azję Południowo-Wschodnią dotarliśmy do Azji Centralnej. Co czekało nas w podróży? Kilometry dróg, wysokie przełęcze, bezdroża Pamiru, tłoczne miasta, zapomniane wioski, uliczne garkuchnie, kolorowe targowiska. Palące słońce Kambodży i pora deszczowa w Chinach. Dziesiątki kilometrów w dziczy i walka o swój skrawek jezdni na ruchliwych drogach. Historia i nowoczesność. Uśmiechy mijanych ludzi i ich zwykłe życie. Nowe smaki, nowe widoki i nowe wrażenia.

Zapraszam na opowieść o życiu w drodze i Azji widzianej z perspektywy dwóch kółek.

Wioletta Maroszek – pasjonatka wędrówek, ciągle zachwycona światem. Podróże, góry, kajaki, żagle, biegówki oraz rower – każdy sposób jest dla niej dobry, by poznawać, odkrywać i być w drodze.  Zwolenniczka wyjazdów niskobudżetowych, zwiedziła 62 kraje i ciągle ma apetyt na więcej.

Osiedlowy Dom Kultury Zasole - to My

Osiedlowy Dom Kultury Zasole to Oddział Oświęcimskiego Centrum Kultury. Swoją działalność regularną rozpoczął od lutego 2019 roku. Jako miejska instytucja kultury posiada szeroką propozycję społeczno-kulturalną, a także edukacyjną. Osiedlowy Dom Kultury Zasole z założenia ma być miejscem: Integracji, Inspiracji, Kreacji, Prezentacji, i Kontynuacji.

Program działania ma celu kształtowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej poprzez integrację społeczności wokół instytucji kultury-tworzenie kulturalnej platformy integracji międzypokoleniowej i społecznej oraz tworzenie warunków dla rozwoju postaw i kompetencji mieszkańców w zakresie kultury i sztuki, w tym m.in. edukacji kulturalnej i artystycznej.

Zapraszamy serdecznie !

32-600 Oświęcim
ul. Obozowa 16
tel. (33) 841 11 95
odkzasole@odkzasole.pl
www.odkzasole.pl

Osiedlowy Dom Kultury Zasole czynny jest w godzinach od 9.00 do 19.00,
i dłużej podczas organizowanych wydarzeń.

Jak dojechać...