Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kroniki płócienne – wystawa malarstwa Eleny Hrom

31 grudnia, 2023 @ 08:00 20:00

Od października do końca grudnia 2023 roku zaprezentujemy w Osiedlowym Domu Kultury Zasole wystawę malarstwa amatorskiego Eleny Hrom pt. ” Kroniki płócienne” w ramach projektu Prezentacje, cyklu Przestrzeń artystyczna.” Wernisaż wystawy odbędzie się 4 października 2023 roku o godz. 18.00.

Wystawa jest wydarzeniem wpisującym się w obchodzony naszym mieście rok 2023 ogłoszony ROKIEM INICJATYW POKOJOWYCH

Elena Hrom – inspirację do swoich prac czerpie z życia, własnych obserwacji, historii oraz splotów ludzkich dróg. Wrażliwość artystyczna przekazywana jest w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Pasję i wrażliwość artystyczną czerpała od najmłodszych lat od dziadka i rodziców. W swojej twórczości kieruje się swoim mottem: Droga do celu usłana jest lekcjami dobroci. W swoich pracach kontynuuje wątek kobiecości, zagłębiając się w myśli i doświadczeniach z czasów wojny na Ukrainie. Prace odzwierciedlają wzajemne oddziaływanie tradycji i ewoluujących ról kobiet, oferując mocne spojrzenie na ich odporność i wpływ ich doświadczeń na życie.

Elena Hrom
Grom Olena Olehivna urodziła się 27 września 1991 roku na Ukrainie w okręgu Chmielnickim, w rodzinie inżyniera budownictwa i przedszkolanki.

W latach 2006-2009 studiowała na Wydziale Projektanta sztukę, projektowanie i modelowanie odzieży oraz wystaw z wykorzystaniem kompozycji kwiatowych.

Po studiach pomyślnie wyszła za mąż i urodziła dwie wspaniałe córki Walerię i Darię. W wolnym czasie i dla własnej przyjemności uprawia sport, maluje, studiuje astrologię. Po inwazji rosyjskiej na Ukrainę przyjechała w jednym z pierwszych transportów z dziećmi do Polski. Polska nie była jej obca, kilka lat wcześniej wspólnie z mężem emigrowała do Wrocławia za pracą i lepszym startem w życiu. Wiedziała, że pobyt w Polsce będzie dla jej rodziny bezpiecznym azylem i miejscem rozwoju dla siebie i dzieci.

Osiedlowy Dom Kultury Zasole - to My

Osiedlowy Dom Kultury Zasole to Oddział Oświęcimskiego Centrum Kultury. Swoją działalność regularną rozpoczął od lutego 2019 roku. Jako miejska instytucja kultury posiada szeroką propozycję społeczno-kulturalną, a także edukacyjną. Osiedlowy Dom Kultury Zasole z założenia ma być miejscem: Integracji, Inspiracji, Kreacji, Prezentacji, i Kontynuacji.

Program działania ma celu kształtowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej poprzez integrację społeczności wokół instytucji kultury-tworzenie kulturalnej platformy integracji międzypokoleniowej i społecznej oraz tworzenie warunków dla rozwoju postaw i kompetencji mieszkańców w zakresie kultury i sztuki, w tym m.in. edukacji kulturalnej i artystycznej.

Zapraszamy serdecznie !

32-600 Oświęcim
ul. Obozowa 16
tel. (33) 841 11 95
odkzasole@odkzasole.pl
www.odkzasole.pl

Osiedlowy Dom Kultury Zasole czynny jest w godzinach od 9.00 do 19.00,
i dłużej podczas organizowanych wydarzeń.

Jak dojechać...