Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SYSTEM – wystawa  malarstwa i rysunku Bartka Micińskiego

5 stycznia @ 09:00 29 lutego @ 19:00

Od 5 stycznia do końca lutego 2024 roku zaprezentujemy w Osiedlowym Domu Kultury Zasole wystawę malarstwa i rysunku Bartka Micińskiego pt. „System”
w ramach projektu Prezentacje, cyklu Przestrzeń artystyczna. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 stycznia 2024 roku o godz. 17.00.

Prezentowane na wystawie prace stanowią zapis obserwacji obecności urządzeń i związanych z nimi systemów w codziennej przestrzeni.
Od ciągnących się pod ziemią kabli, po agresywne reklamy w przestrzeni publicznej – zdaje się, że elektronika oplata naszą codzienność zwartą siecią,
zakradając się do naszych domów i umysłów z obietnicą rozwiązania wszystkich problemów.
Można ten stan opisać, za Michałem Ostrowickim, jako „nasycenie rzeczywistości elektroniką”.

Autor prezentowanych prac nie ocenia obecności technologii w naszym życiu, ale z fascynacją dokonuje jej analizy pod kątem wizualnym.
Do technologicznego lęku podchodzi z ironią, prezentując serię plakatów reklamowych dla fikcyjnej firmy technologicznej, która, jak głosi jej slogan,
oferuje wiele traum przy pomocy tylko jednego urządzenia.
Obserwacja elektroniki i okablowania, które zepchnięte zostają do przestrzeni marginalnych, prowadzi do personifikacji portretowanych przedmiotów.
Uruchamia to empatię autora wobec leżących w zimnej ziemi kabli i bezwładnych, powyrywanych podzespołów.

Bartek Miciński (ur. 1999) jest pochodzącym z Wielkopolski artystą wizualnym zajmującym się malarstwem i obrazowaniem cyfrowym.
Od kilku lat związany jest z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. W swojej pracy twórczej zajmuje się wpływem nowych mediów na malarstwo,
pamięcią i tożsamością.
W Internecie znany jest pod pseudonimem bartekthedestroyer, pod którym publikuje okładki płyt, ilustracje
i wiele innych rodzajów wizualnej twórczości wykonanej na potrzeby branży muzycznej.

Osiedlowy Dom Kultury Zasole - to My

Osiedlowy Dom Kultury Zasole to Oddział Oświęcimskiego Centrum Kultury. Swoją działalność regularną rozpoczął od lutego 2019 roku. Jako miejska instytucja kultury posiada szeroką propozycję społeczno-kulturalną, a także edukacyjną. Osiedlowy Dom Kultury Zasole z założenia ma być miejscem: Integracji, Inspiracji, Kreacji, Prezentacji, i Kontynuacji.

Program działania ma celu kształtowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej poprzez integrację społeczności wokół instytucji kultury-tworzenie kulturalnej platformy integracji międzypokoleniowej i społecznej oraz tworzenie warunków dla rozwoju postaw i kompetencji mieszkańców w zakresie kultury i sztuki, w tym m.in. edukacji kulturalnej i artystycznej.

Zapraszamy serdecznie !

32-600 Oświęcim
ul. Obozowa 16
tel. (33) 841 11 95
odkzasole@odkzasole.pl
www.odkzasole.pl

Osiedlowy Dom Kultury Zasole czynny jest w godzinach od 9.00 do 19.00,
i dłużej podczas organizowanych wydarzeń.

Jak dojechać...