Skocz do treści strony Skocz do głównego menu Skocz do menu tej sekcji Skocz do wyszukiwarki wydarzeń Skocz do wyboru języka strony Skocz do ważnych odnośników w stopce
WYSZUKIWARKA...
MENU...
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Noc Kultury 2024 w ODK Zasole Warsztaty z Albinem Talikiem i Koncert Johna Lectera „Dźwięki i obrazy miasta pokoju”

28 czerwca @ 17:00

28 czerwca 2024 roku zapraszamy do Osiedlowego Domu Kultury Zasole na wydarzenie Noc Kultury 2024. Zaczynamy o godz. 17.00 warsztatami „Papierowa magia-warsztaty kolażu” z krakowskim artystą Albinem Talikiem, na które obowiązują zapisy / ilość miejsc ograniczona. 


O godz. 19.00 zapraszamy na koncert Johna Lectera z wizualizacją Sybilli Skałuby pt. „ Dźwięki i obrazy miasta pokoju”.
W muzyczną podróż po nowoczesnych dźwiękach Lectera
wyruszą dawne wspaniałe fotografie, dokumenty i karty pocztowe własności Mirosława Ganobisa ukazujące miejsca, ludzi i czas. To niepowtarzalne tło będące
równocześnie opowieścią o przeszłości i teraźniejszości współtworzone będzie przez Sybillę Skałubę z katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, która ożywi postacie, a miejsca wprawi w ruch.

Program i przydatne informacje:

Godz. 17.00 – Warsztaty twórcze „Papierowa magia-warsztaty kolażu” z Albinem Talikiem – krakowskim artystą mieszkającym na granicy pomiędzy rzeczywistością a surrealistycznym szaleństwem do koloru i obrazu.

Wiek: 7 +
Zapisy od 10 czerwca br. osobiście lub tel. 33 8 41 11 95
ilość miejsc ograniczona.
 

Opis warsztatów:
Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie artystyczne pt. Warsztaty twórcze pt. „Papierowa magia-warsztaty kolażu”, gdzie każdy może stać się mistrzem klejenia i tworzenia własnych narracji w niezwykle kreatywny sposób! Podczas tego wydarzenia, naszym przewodnikiem przez labirynt kolażowych możliwości
będzie sam Albin Talik – krakowski artysta żyjący na granicy pomiędzy rzeczywistością a surrealistycznym szaleństwem!
Albin zainspiruje Was swoim niezwykłym stylem i niekonwencjonalnym podejściem do sztuki. Przygotujcie się na nieograniczoną dawkę kreatywności, bo podczas naszych warsztatów opanujecie sztukę kolażu w sposób, o jakim nie śniło Wam się w nawet najbardziej zwariowanych snach!
Będziecie mogli zbudować własne światy, łącząc elementy z zupełnie różnych rzeczywistości w jedną surrealistyczną opowieść na papierze! Zdobędziecie nie tylko nowe umiejętności, ale też wkroczycie na szlak, który prowadzi przez krainę wyobraźni i uśmiechu! To będzie podróż pełna zabawy, niespodzianek i kolażowych rewelacji, które z pewnością rozświetlą Waszą twórczą duszę! Nie czekajcie dłużej! Dołączcie do naszej kolażowej ekipy i stwórzcie swoje własne surrealistyczne arcydzieła!

Godz. 19.00 Koncert Johna Lectera z wizualizacją Sybilli Skałuby pt. „Dźwięki i obrazy miasta pokoju”. W muzyczną podróż po nowoczesnych dźwiękach Lectera wyruszą dawne fotografie, dokumenty i karty pocztowe własności Mirosława Ganobisa ukazujące miejsca, ludzi i czas. To niepowtarzalne tło
będące równocześnie opowieścią o przeszłości i teraźniejszości współtworzone będzie przez Sybillę Skałubę z katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, która ożywi postacie, a miejsca wprawi w ruch. Cały projekt scali muzyka  Johna Lectera,
w rezultacie tworząc muzyczno – wizualny performance. Serdecznie zapraszamy do świata dźwięków i obrazów miasta pokoju! Wstęp wolny!

John Lecter – prywatnie, Krzysztof Żebro. Producent muzyki elektronicznej łączący melodyjne techniczne dźwięki muzyki elektronicznej ambientowej, organicznej czy filmowej. Swoje utwory wydał w trzech europejskich wytwórniach. W muzyce najważniejsze  dla niego są emocje, które kreują i ilustrują jego twórczość. 

Sybilla Skałuba – Urodzona w Gliwicach. Dyplom główny – Wydział Grafiki Warsztatowej w Pracowni Wypukłodruku
prof. S. Kluski.
Dyplom dodatkowy w Pracowni Malarstwa Prof. J. Rykały na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – 2003. 
Obecnie samodzielny wykładowca – Pracownia Podstaw Grafiki, Wydział Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (Polska). Asystent w Pracowni Wypukłodruku Prof. M. Pałki – Wydział Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach(Polska).  Doktor Sztuki 2009. Członek Stowarzyszenia Teatr Rawa. Właściciel Galerii Sztuki Współczesnej BIBU.

Mirosław Ganobis – miłośnik i propagator historii Oświęcimia, kolekcjoner i twórca prywatnego muzeum poświęconego historii miasta, współproducent filmów „Oświęcim – Auschwitz na styku dwóch światów”, „Oświęcimski kartel rybny” oraz „Oświęcim Praga”.
Należy do pokolenia Polaków znających okres II wojny światowej jedynie z opowiadań świadków historii  i lektury książek.
Jeszcze bardziej odległa w czasie jest dla niego historia Oświęcimia sprzed 1939 roku. Mimo to przedwojenny klimat miasta
i jego duchowość jest mu bliższa  niż czasy, w jakich żyje obecnie.

Zobaczymy także Video – Art czyli sceny filmowe w wykonaniu aktorów z grupy teatralnej Scena Zasole.

Osiedlowy Dom Kultury Zasole - to My

Osiedlowy Dom Kultury Zasole to Oddział Oświęcimskiego Centrum Kultury. Swoją działalność regularną rozpoczął od lutego 2019 roku. Jako miejska instytucja kultury posiada szeroką propozycję społeczno-kulturalną, a także edukacyjną. Osiedlowy Dom Kultury Zasole z założenia ma być miejscem: Integracji, Inspiracji, Kreacji, Prezentacji, i Kontynuacji.

Program działania ma celu kształtowanie i wzmacnianie tożsamości lokalnej poprzez integrację społeczności wokół instytucji kultury-tworzenie kulturalnej platformy integracji międzypokoleniowej i społecznej oraz tworzenie warunków dla rozwoju postaw i kompetencji mieszkańców w zakresie kultury i sztuki, w tym m.in. edukacji kulturalnej i artystycznej.

Zapraszamy serdecznie !

32-600 Oświęcim
ul. Obozowa 16
tel. (33) 841 11 95
odkzasole@odkzasole.pl
www.odkzasole.pl

Osiedlowy Dom Kultury Zasole czynny jest w godzinach od 9.00 do 19.00,
i dłużej podczas organizowanych wydarzeń.

Jak dojechać...